', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

wieczorny przegląd myśli

Przemyślenia dotyczące wszystkich możliwych tematów, najczęściej muzyki, filmów, życia oraz bieżących wydarzeń. Ciekawie, czasami kontrowersyjnie, czasami naiwnie, nigdy nudnie.

www.nasza-głupota.pl

prezesstoczni

„Tylko dwie rzeczy są nieskończone Wszechświat i ludzka głupota, nie mam pewności co do Wszechświata.”

Albert Einstein

Portal społecznościowy nasza-klasa jest powszechnie znany i niekoniecznie lubiany. Mówi się, że teraz jeśli nie mamy o czym porozmawiać to nie musimy już mówić o pogodzie, nasza-klasa godnie zastępuje ten temat. Wystartowała jako miejsce kontaktu dla ludzi z dawnych lat. Sam rejestrowałem się jeszcze przed eksplozją popularności, kiedy to serwery nie wytrzymały napływu tysięcy Polaków, chcących zaspokoić swoją ciekawość, czy też pokazać co to oni mają (lub czego im brak).

Pomysł bardzo szybko ewoluował i stał się czymś, czego ja do końca nie akceptuję ale godzę się z tym, nie buntuję, zostawiam swoje konto, dość ograniczone pod względem prywatności bo chyba lubię czasami jak każdy podglądać znajomych i mieć poczucie jakiegoś kontaktu. Równocześnie olewam większość „dodatków” na poziomie gimnazjum, jak płatne prezenty i funkcjonalności. W pewnym sensie idea serwisu została trochę wypaczona, zamiast powrotu do przeszłości mamy coś bardziej w stylu festiwalu próżności oraz głupoty. Jeśli chodzi o próżność to każdy wie o co chodzi, głupotę można spotkać także na każdym kroku, jak w życiu. Pozostaje pytanie, czy sama idea była zła? Czy to może ludzie doprowadzili do tego czym jest a czym nie jest ten serwis.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Stanisław Lem

Kiedy już człowiek myśli, że nic go nie jest w stanie zaskoczyć, że już nie będzie bardziej kretyńskich zdjęć niż te:

http://www.joemonster.org/art/11093/Dziunie_i_ziomki_z_Naszej_Klasy.pl_rozwiazanie_konkursu,

pojawia się Śledzik. Śledzik to nowa funkcjonalność, taka kalka twittera, gdzie można napisać co się robi w danym momencie, podzielić się myślą czy linkiem do ciekawej strony. Nazwa według mnie kompletnie nietrafiona, chociaż podejrzewam,  co autor chciał osiągnąć. Mnie nie kojarzy się zbyt dobrze bo z czym kojarzy nam się śledź? Ryba, sól, morze, wódka. Ten śledzik jest jednak inny. Dzięki niemu można śledzić innych ludzi i UWAGA!, można dokupić sobie prezent do profilu „Siostry z głębin”. Bez komentarza.

Okazało się, że nie tylko mnie śledzik się nie spodobał, chociaż poza nazwą nic w nim złego nie ma. Jeśli ktoś chce to używa, jeśli nie to olewa. Brakuje może tylko opcji wyłączenia na stałe tego elementu w opcjach, ale ludzie buntowali się już wcześniej na rzeczy których można się pozbyć w kilka kliknięć myszką jak ocenianie zdjęć:


Teraz jednak głupota sięgnęła zenitu. Otóż ludzie masowo wklejają taką oto notkę:

„UWAGA! USUNĄĆ ŚLEDZIKA!Wklejcie to na swojego śledzika! Jeżeli uzbieramy 70% użytkowników nk...to usuną śledzika !!!”.

Znajomych mam trochę ponad 100, ale mnożąc ten objaw przez ilość użytkowników, wyobrażam sobie skalę tego zjawiska. Co w tym durnego? Wszystko, począwszy od błędów, które ludzie ślepo kopiują bo nawet im się nie chce poprawić w łańcuszku, po samą ideę. Czy oni wszyscy naprawdę myślą, że ktoś to liczy?, że mają wpływ na zawartość komercyjnego przecież serwisu?, czy może są to tylko osoby, które każdy możliwy łańcuszek będą kopiować dla urojonego celu? Chyba jestem zbyt głupi, żeby zrozumieć to, czym kierują się ludzie wklejający ten kretyński łańcuszek. Jakie czasy, taki protest. Gratulacje jednak dla inicjatora, którego pomysł odniósł taki sukces.

P.S A może to ja się mylę i faktycznie usuną śledzika?

P.S.S Na szczęście ten rodzaj głupoty jest niegroźny, prawdziwą głupotą zajmę się w innej notce.

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • patrisz

  daj spokój, szkoda internetu na opisywanie naszej klasy. Ostatni jednak obserwuję fenomen usuwania swoich kont, ale przywracania ich wraz z nowym nabytkiem. Na przykład gospodarstwo domowe nabywa dziecko i wtedy konto na naszej klasie odzyskuje swoje walory. Nawet eurogąbki na superfocie "małego przystojniaczka," który "ślicznie wyglądacie," "ach jaki podbni do tatusia," " a cio tam dzidzia zobaczyła," okazują się pożyteczne.

 • prezesstoczni

  Szkoda internetu. Ciekawa teoria. Co do reszty nic dodać nic ująć.

 • justka32

  bo teraz trendy jest nie lubić sledzika i nie lubić naszejklasy. sledzikopodobny twór istnieje na facebooku i nie wzbudza żadnych większych sensacji.
  ja osobiście lubie troche poinwigilować krewnych i znajomych królika, pośmiać się i podzielić głupotą bezkresna niczym wszechświat. też lubiłam jej pierwotne założenia, więc używam jej bez ekscytacji jak normalny portla spolecznosciowy. pozdrawiam i zaczynam czytać ;)

 • prezesstoczni

  Najśmieszniejsze, że ludzie wklejają coraz to nowsze wariacje rzekomych wiadomości od adminów, chyba licząć, że im wyłączy Śledzika. Do tego są to znajomi, których uważałem raczej za inteligentnych. Ciekawe jak sytuacja się potoczy dalej, liczę, że ludzie ochłoną albo ktoś ich przekona, że to "trendi i dżezi".

  Swoją drogą to dziwne, że ludziom, którzy non stop zmieniają opisy na gg, czy w profilu n-k, nie podoba się śledzik. Może nie do końca zrozumieli?

 • justka32

  moze to syndrom podążania ślepo za tłumem?

 • Gość 188.33.91.*

  Już niedługo NASZA KLASA (ponownie) przed sądem, tym razem w Poznaniu za
  przestępstwo z art 216 kk i art 49 ustawy o ochronie danych osobowych.Od
  marca 2009 r proszę i żądam NK by podała mi dane osoby która założyła
  profil znieważający moją osobę ..niestety pracownicy nk są ograniczeni i
  danych nie podali do dnia dzisiejszego pomimo moich żądań @ w liczbie 8 i
  pisemnego żądania!!!! ..Policja odmówiła przyjęcia zeznań gdyż jest to
  sprawa prywatna.Prokuratura też..Więc został mi Sąd!!!!!przecz z nk z
  żałosnym portalem, który nie kontroluje co się dzieje na łamach
  serwisu!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROCES JUŻ WKRÓTCE!!!!

© wieczorny przegląd myśli
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci